הצהרת כוונות

TheArtLab הוא מיזם פילנטרופי לקידום אמנות ישראלית עכשווית.

 

המשימה שלנו היא להקל על תהליך גילוי, רכישה ואיסוף של אמנות ישראלית עכשווית, איכותית ומקורית.


הפרוייקט מציג תמונת מצב עדכנית, רחבה ומגוונת של עולם האמנות הישראלי, מקשר ישירות בין לקוח לאמן ומאפשר לכל אחד לקנות אמנות מקורית איכותית ללא עלויות תיווך.

 

באתר מרוכזים 250 אמנים ישראלים מובילים, שהומלצו ע"י 60 אוצרים בכירים משדה האמנות הישראלי, המציגים מעל ל-3,000 עבודות אמנות זמינות למכירה בטווח מחירים רחב, בין 500 ש"ח ל 100,000 ש"ח,  כאשר עבודות חדשות נוספות מדי יום. 100% מהכנסות המכירה מועברות ישירות לאמנים. כל השרותים באתר הם ללא עלויות תיווך, עמלות או דמי הרשמה.

 

הפרויקט נולד מתוך רצון לקדם ולחזק את קהילת האמנים, מתוך מחשבה שרכישת יצירה מהאמן היא השקעה ישירה בו וביצירתו.

 

העלאת המודעות והנגישות לאמנות מקורית איכותית, מאפשרת את הגדלת מעגל אספני האמנות, וכמות האמנות המקורית הנרכשת בישראל בכלל.

 

השקעה באמנות היום היא רווח לחברה כולה, השקעה כלכלית כדאית עבור הרוכשים, כמו גם השקעה בדור העתיד של האמנות הישראלית.

 

אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם הכוחות הפועלים בשדה האמנות, במטרה משותפת לקדם ולחזק את קהילת האמנים.

 

לרכישת עבודה, ניתן לשלוח אימייל ישירות לאמן, לתאם ביקור סטודיו, להתרשם פיזית מהעבודה ולרכוש ישירות מהאמן. ניתן גם לרכוש עבודות ישירות דרך האתר. הנך מוזמן ללחוץ על "שאל מומחה TheArtLab" בכל שלב, שישמח לענות על כל שאלה. אפשרות נוספת היא לתאם פגישת ייעוץ אמנותי עם אוצר במחיר נגיש, במטרה לסייע בבחירת האמנות המתאימה ביותר עבורך.

 

יעוץ אמנותי ללקוחות – יועצי האמנות יסיעו לך לבחור את האמנות המתאימה ביותר עבורך, בטווח המחירים והטעם שלך. יועצי האמנות באתר הם אוצרים עצמאים בכירים עם נסיון, שעבדו, ניהלו ואצרו בגלריות, מוזיאונים ואוספים מהמובילים בארץ. השרות במחיר נגיש ללא עלויות תיווך.

 

יעוץ לאמנים - אנו מפתחים כלים לתמיכה בצרכי האמנים אשר זמינים לכל האמנים בארץ, גם כאלו שאינם מציגים באתר. היוזמה כוללת יעוץ פיתוח קרירה לאמנים (Artist Career Development), מותאם באופן אישי ע"י מומחים מהשדה. השרות במחיר נגיש ללא עלויות תיווך. 

 

מדריך ארועים מומלצים של עולם האמנות הישראלי ובמרכזם ערבי פתיחת תערוכות בהם מומלץ לקחת חלק כדי לפגוש אמנים, עבודות ואוצרים באופן בלתי אמצעי (מתפרסם כל יום רביעי במגזין ובדף הפייסבוק). 

 

TheArtLab משמש חובבי אמנות, אוצרי מוזיאונים, אוצרים עצמאיים, גלריסטים, מבקרי אמנות, פטרונים, אספנים, אמנים וסטודנטים לגלות, ללמוד, לרכוש ולאסוף אמנות.

 

TheArtLab הוא מיזם שנהגה, נבנה וממשיך להתפתח באופן יום יומי מתוך תשוקה אמיתית לאמנות. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע.

 

-------------------------

 

איך נבחרו האמנים?

 

העבודות באתר הן כולן של אמנים פעילים המציגים במוזאונים, גלריות וחללים ללא מטרת רווח. ממש בתחילת הדרך, ביקשנו מ כ-60 אוצרים* בכירים משדה האמנות הישראלי להמליץ על 10 אמנים ישראלים מובילים. כולל המלצות כפולות, התקבלו 400 שמות. 300 האמנים עם מירב ההמלצות הוזמנו להצטרף לאתר – כשאנו מוודאים שהתהליך יהיה שקוף וברור. התוצאה היא בדיוק מה שציפינו לו, אתר עם מגוון רחב של טעמים, סגנונות ומחירים. כל תקופה, כדי לשמור על תמונת מצב עדכנית ונכונה של עולם האמנות הישראלינחזור על התהליך מחדש.

 

------------------------- 

תודות -   אלה איתן  וישראל אליהו (משרד יחסי ציבור אלה איתן);   עידית עמיחי  (מנהלת אמנות פלסטית ומוזאונים, משרד התרבות);   צלילית בן נבט (מנהלת המחלקה לאמנויות, עיריית תל אביב);   דולין מלניק (מנהלת אגף תרבות, מפעל הפיס);  איתי ונעמה רז (פיתוח ועיצוב האתר סטודיו רז)